ABAŻURY NA ZAMÓWIENIE

Lampy do pokoju dziecięcego

W pokoju każdego dziecka niezmiernie ważną rzeczą jest oświetlenie. Bezspornie pokój dla dziecka powinien być jasny i pogodny.

Jeśli pomieszczenie jest nieduże i ma małe okno, trzeba zastosować dodatkowe zabiegi, które rozjaśnią wnętrze. Pokój będzie jaśniejszy w otoczeniu jasnych barw oraz wyposażony w lampy dziecięce, które dają światło równomiernie rozproszone.

Obecne lampy do pokoju dziecięcego są stylizowane w najróżniejszy sposób. Dlatego najlepiej wybierzesz coś, co najlepiej będzie współgrać z pozostałymi rzeczami w pokoju. Przykładem mogą być nowoczesne lampy z zabawnym motywem ludzików, lampa występuje w kolorach czerwony, biały, czarny oraz żółty.

 

lampa do pokoju dziecięcego

lampa BOBBI - zobacz w sklepie

Gdy potraktujesz lampy do pokoju dziecięcego, jako element wystroju wnętrza, a nie tylko jako źródło światła, otrzymasz podwójny efekt. Lampy staną się główną ozdobą pokoju. Mogą zaskakiwać kształtem, barwą, mówić o pasjach dziecka. Dobrym przykładem będzie poniższa lampa z serii SUMRO, nawiązująca do bukietu kwiatów z motylkami, która sprawdzi się również w stylizowanym prowansalskim wnętrzu.

lampa-do-pokoju-dziecka-z-motylkami

lampa SUMRO - zobacz w sklepie

 

Za pomocą lampy do pokoju dziecięcego ze zróżnicowaną fakturą klosza, np, gwiazdki, księżyce, serca uzyskasz na ścianie i suficie ciekawy efekt światłocienia.

Lampa to także świetne narzędzie do wydobycia ciekawych wzorów tapety czy dziecięcych galerii. Wystarczy skierować światło w wybraną stronę. Pamiętaj, że podświetlając ścianę od dołu, optycznie ją podwyższysz. Natomiast prowadząc światło na boki, sprawisz, że pokój dziecięcy będzie wydawał się szerszy.

lampa

lampa LEGOS - zobacz w sklepie

NASZE RADY:

- W pokoju dziecięcym sprawdza się światło o ciepłej, naturalnej, nieco żółtawej barwie. Białe i bardzo jasne byłoby zbyt zimnie i nieprzyjemne w odbiorze.

- Na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby lampy do pokoju dziecięcego były odpowiednie? Kupując lampę, a zwłaszcza kinkiet do pokoju dziecięcego, zwróć szczególną uwagę na źródło światła, ważne, by się nie nagrzewało, zamiast żarówki czy halogenu najlepiej wybierz oprawę LED, lub zastosuj żarówki led. W przypadku nisko wiszących kinkietów możesz w ten sposób uniknąć przypadkowego oparzenia się dziecka.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl