ABAŻURY NA ZAMÓWIENIE

Jakie oświetlenie sufitowe do korytarza?

W każdym domu korytarz stanowi również kluczowe miejsce – jest to przestrzeń przejściowa, w której nie spędzasz więcej czasu niż to konieczne. Niemniej pomieszczenie to odpowiada za połączenie wszystkich pokojów znajdujących się pod Twoim dachem. W związku z tym ważne jest wydajne oświetlenie LED sufitowe, aby nawet w ciągu nocy bez problemu trafić do celu.

Jakie znaczenie ma oświetlenie sufitowe do przedpokoju?

Wprawnie dobrane oświetlenie posiada magiczną moc oddziaływania na percepcję. Przede wszystkim lampa na korytarz powinna skutecznie doświetlać wszystkie kluczowe elementy wyposażenia. Dzięki temu jeszcze wyraźniej wyeksponujesz meble i akcesoria, które napawają Cię dumą. Z drugiej strony bez trudu znajdziesz też wszystko, czego potrzebujesz. Wszak przedpokój stanowi miejsce, w którym często pojawiają się przestronne szafy przeznaczone do przechowywania całej masy ubrań, butów i wielu innych rzeczy. Bez funkcjonalnego światła czasem nie obeszłoby się bez pomocy latarki, aby odnaleźć konkretną rzecz. Oświetlenie do korytarza sufitowe może bardzo ułatwić tę kwestię.

Długi i przestronny korytarz stanowi marzenie wielu osób pasjonujących się architekturą wnętrz. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na urzeczywistnienie aranżacyjnych marzeń. Zazwyczaj ilość miejsca dostępnego w przedpokoju jest ograniczona, zwłaszcza gdy mieszkasz w bloku. W takiej sytuacji trzeba zawierać pewne kompromisy, aby zrealizować jak najwięcej swoich celów. Jesteś jednak w stanie umiejętnie ukryć wszelkie mankamenty. Nieocenioną pomocą w tej materii będzie lampa na korytarz. W końcu od ciasnego do przytulnego wnętrza jest naprawdę niedaleka droga. Nowoczesne oświetlenie korytarza pomoże Ci ją przebyć.

Oświetlenie do korytarza sufitowe – kluczowe cechy

Staramy się zapewniać dostęp do szerokiej gamy propozycji, aby każdy mógł znaleźć lampy sufitowe na korytarz dostosowane do swojego poczucia estetyki. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w gąszczu wariantów można zbłądzić. Podjęcie świadomej decyzji można ułatwić sobie poprzez przygotowanie kilku kryteriów, które zaważą o wyborze. Poniżej przeczytasz o czynnikach, na które warto zwrócić uwagę.

  • Wygląd oświetlenia sufitowego to kwestia osobistych preferencji i w tym przypadku trudno dawać uniwersalne wskazówki. Jeżeli jednak nastawiasz się na stworzenie aranżacji, która przez kilka lat nie będzie wymagała zmian, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim stawiaj na stonowane kolory i proste formy. Dzięki temu bez trudu dopasujesz lampy sufitowe na korytarz do reszty aranżacji.

  • Układ docelowego pomieszczenia ma kluczowe znaczenie. Dobre oświetlenie to takie, które podkreśla walory, ukrywa mankamenty i jednocześnie nienagannie spełnia swoje zadanie. W celu uzyskania satysfakcjonującego efektu możesz połączyć kilka rodzajów lamp na korytarz, np. warianty sufitowe i podłogowe.

  • Lampa do korytarza może też przejawiać pewne poboczne cechy, które po jakimś czasie okażą się bezcenne. Przykładem takiego czynnika może być energooszczędność. Odpowiedzią na potrzeby w tym wymiarze jest oświetlenie LED sufitowe. Nowoczesne diody działają bardzo wydajnie i gospodarują energią w zrównoważony sposób.

Lampy sufitowe na korytarz

Przedpokój to dobre miejsce na zamanifestowanie swojego zmysłu estetycznego. Dzięki temu po przekroczeniu progu od razu wiesz, że osiągnąłeś swoją bezpieczną przystań. Do najbardziej charakterystycznych propozycji należy lampa do korytarza Zenat. Klosze zostały uformowane na kształt ostrosłupów. Obok tej nowoczesnej konstrukcji trudno jest przejść obojętnie. Możesz dodatkowo spotęgować uzyskany rezultat dzięki dobraniu innych akcesoriów z tej samej kolekcji. Na uwagę zasługują chociażby kinkiety. W ten sposób stworzysz spójną kompozycję, która wyróżnia się estetyką, a jednocześnie świetnie spełnia swoje zadanie.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest model Mudo. Trzy symetryczne kształty zostały ułożone w pozornym nieładzie. Z tego chaosu wyłania się pierwiastek harmonii, który każdy może interpretować na swój własny sposób. Wybierz nowoczesne oświetlenie korytarza, jeśli marzysz o jedynym w swoim rodzaju wnętrzu.

Plafony jako nowoczesne oświetlenie korytarza

Plafony stanowią rodzaj lampy sufitowej na korytarz i do innych pomieszczeń. Takie rozwiązanie charakteryzuje się konstrukcją, która ściśle przylega do sufitu. Bryły zazwyczaj bywają okrągłe, choć nie brakuje również bardziej prostokątnych wariantów. Oświetlenie LED sufitowe w takiej formie jest całkowicie bądź częściowo przykryte kloszem. W środku może znajdować się kilka żarówek.

Plafony z założenia charakteryzują się mniej okazałą konstrukcją niż dostojne żyrandole, w związku z tym często wykorzystuje się je w nowoczesnych aranżacjach. Niemniej można również znaleźć propozycje wykazujące bardziej tradycyjne podejście do wystroju domu.

Lampa na korytarz w formie plafonu doskonale sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach z nisko zawieszonym sufitem. W związku z tym jest często wykorzystywana w łazienkach, ale doskonale sprawdza się też w przedpokojach. Podczas przeglądania katalogu zwróć uwagę na model Camiron – stanowi on ucieleśnienie minimalistycznego podejścia. Taka lampa na korytarz nie zabiega o uwagę, po prostu spełnia swoje zadanie, a przy okazji urzeka prostą formą.

Pośród dostępnych propozycji zdecydowanie wyróżnia się oświetlenie sufitowedo przedpokoju z linii Salwe. Fantazyjna forma została zbilansowana przez srebrną tonację. Nie da się ukryć, że taki element wyposażenia przykuwa uwagę i może zrobić piorunujące wrażenie. Taka forma oświetlenia sufitowego do korytarza stanowi receptę na oczarowanie gości tuż po przekroczeniu progu Twojego domu.

Oświetlenie do przedpokoju sufitowe a różne style aranżacji

Zgromadzone w katalogu lampy sufitowe na korytarz z powodzeniem mogą zostać dopasowane do różnych stylów architektury wnętrz. Model Makaro stanowi ukłon w stronę miłośników loftowej estetyki. Metalowy stelaż z łańcuszkiem wygląda jak żywcem wyjęty z industrialnej przestrzeni. Do tego dochodzą żarówki w surowym stylu, które dopełniają całość. Z takim rozwiązaniem możesz wykreować nowoczesne oświetlenie korytarza.

Jeżeli posiadasz nieco wyższy sufit, wypróbuj nowoczesne oświetlenie korytarza w wersji wiszącej. Za przykład może posłużyć model Naok, w którym drzemie skandynawska nuta. Łagodna estetyka w połączeniu z ciepłym światłem pozwoli Ci na stworzenie naprawdę przytulnej przestrzeni.

W kontekście ciepłych i nastrojowych wnętrz nie sposób pominąć lampy na korytarz z linii Julita. Abażur został wykonany z rattanowej plecionki, która stanowi kwintesencję stylu boho. Jest on niezastąpiony przy kreowaniu aranżacji charakteryzujących się naturalnością i subtelnością. W takim wnętrzu poczujesz się jak w domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl