Lampy podłogowe do pokoju dziecięcego

Lampy podłogowe do pokoju dziecięcego

Jak ważny jest dobór oświetlenia do pokoju naszych dzieci? Na pewno nie mniej niż wygodne łóżko i przestronne szafki. Odpowiednie światło zapewnia nam warunki do optymalnego funkcjonowania, gdy przez okna nie wpadają już promienie słoneczne. Podczas aranżacji pokoju dla dziecka musimy pamiętać o dobrym oświetleniu stref do nauki i zabawy. Dzięki temu zadbamy przede wszystkim o wzrok naszej pociechy już od najmłodszych lat. Jest to niezwykle ważne przez ilość czasu, którą dzieci spędzają przed ekranami komputerów i smartfonów.

Oświetlenie dostosowane do wieku dziecka

Projektowanie pokoju dla dziecka jest trudnym wyzwaniem, ponieważ jego potrzeby będą się zmieniać wraz z upływem kolejnych lat życia. Niezbędnym i uniwersalnym elementem jest lampa wisząca, która pozwoli na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. Nie będzie jednak wystarczające, gdy nasze potomstwo będzie starsze i wkroczy w etap odrabiania zadań domowych, czytania lektur, zacznie rysować lub lepić zwierzątka z modeliny. W gestii rodzica leży zapewnienie mu większej liczby źródeł światła, np. w postaci lampki nocnej i lampy podłogowej do pokoju dziecięcego. Nie będą one jednak użyteczne w pokoju malutkich dzieci, ponieważ wysokie meble mogą być dla nich niebezpieczne. W tym przypadku jednak sprawdzą się właśnie małe, biurowe wersje, które postawione na szafce mogą ułatwić zasypianie dzieciom, które jeszcze boją się zostawać same w całkowitej ciemności.

Swobodne zmiany z lampami podłogowymi do pokoju dziecięcego

Główną zaletą lamp podłogowych jest możliwość swobodnej zmiany ich położenia w momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. W pokoju dziecięcym przemeblowania następują zazwyczaj dość często. Wymieniamy małe łóżeczka na większe lub szafki z bajkowymi bohaterami na bardziej ?dorosłe? meble. Przestawienie lampy podłogowej nie będzie wówczas problematyczne. Czasem może się okazać, że musimy przemalować ściany w pokoju dziecięcym, ponieważ nasza pociecha rozwija swoje umiejętności plastyczne właśnie na powierzchniach pionowych. Wtedy stojący typ oświetlenia również spełni swoją funkcję lepiej niż kinkiet, który będzie trzeba obkleić lub odkręcić przed malowaniem. Ważnym aspektem jest także dopasowanie lampy do całości wystroju pokoju dziecięcego, którą można modyfikować poprzez indywidualny dobór koloru stelaża i abażuru.

Do nauki i zabawy

Lampy stojące to doskonałe rozwiązanie dla młodych miłośników książek. Dzieci lubią spędzać czas na łóżku, a po zmroku lampa wisząca nie zapewni im wystarczającego światła do czytania, nauki lub innych czynności, do których potrzebna jest praca naszych oczu. Lampy znajdujące się bezpośrednio obok łóżka na podłodze - znajdą zastosowanie szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy słońce szybko znika zza okien i zapotrzebowanie na sztuczne źródła światła wzrasta. Odpowiednie oświetlenie, dzięki lampie podłogowej, zostanie również docenione przez fanów takich zabawek, jak klocki Lego, którzy większe konstrukcje budują, siedząc na ziemi. Żaden element nie umknie wtedy ich uwadze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl